NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Творби от движението "Арте повере" в Париж
2765
Тонът на времето

Творби от движението "Арте повере" в Париж

Творби от движението "Арте повере" са събрани в изложбеното пространство на Търговската борса в Париж, съобщи АФП.  "Арте повера" (бедняшко изкуство, итал., бел ред.) се заражда в Италия през 60-те години на 20-и век като опозиция на артистичната хегемония от страна на САЩ и на консуматорското общество като цяло

| 08 Октомври 2024, 12:37 ч.
Творби от движението
Творби от движението "Арте повере" в Париж
Снимка © АП / Pavel Golovkin

Творби от движението "Арте повере" са събрани в изложбеното пространство на Търговската борса в Париж, съобщи АФП. 

Робот дебютира като диригент в Дрезден, като изпълни музика, композирана специално за него, предаде АФП.

Роботът представлява три отделни ръце, всяка от които има своя палка, напомняща светлинните саби от филма „Междузвездни войни“. Той дирижира музикантите на Дрезденския симфоничен оркестър.

Обучен да разпознава ритъма и динамиката, роботът движи ръцете си независимо една от друга. Той успя да покаже способностите си, като изпълни Semiconductor`s Masterpiece - произведение на немския композитор и пианист Андреас Гундлах.

Роботът използва трите си ръце, за да направлява поотделно три части на оркестъра. Това не би било възможно с един диригент. След представлението в неделя Гундлах каза, че идеята е вдъхновена от учени от Техническия университет в Дрезден. Те разработват роботи, които нямат за цел да заменят хората, а напротив - да се сработят с тях. С

Последният филм на Паоло Сорентино "Партенопа" получи смесени отзиви заради сексуална сцена, съобщи АП. Лентата на Сорентино е посветена на свети Дженаро.

През 2016 сериалът "Младият папа", също режисиран от Паоло Сорентино, получи неохотна благословия за своето противоречиво представяне на образа на въображаем папа. Сега обаче "Партенопа" е стана обект на критика. Резултатът е покачване на интереса към филма, който оглавява боксофиса в Италия от излизането си през миналия месец. 

"Партенопа" е сниман в родния на Сорентино Неапол и представлява адаптация на елинския мит за сирената Партенопа, която се хвърля в морето, след като не успява да омагьоса Одисей със своята песен. Партенопа се свързва с Неапол - едно от имената на града е Партенопа, а жителите са наричани партенопейци.  

В края на филма провокативна сцена с участието на кардинал и прелъстите

Фотодокументална изложба, посветена на личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова, е представена в Плевен, във фоайето на залата, която носи нейното име. 

Върху 21 табла са поместени снимки и документи, дарени от семейството на Катя Попова на Регионалния исторически музей, каза ръководителят на отдел "Нова и най-нова история" Десислава Близнашка. Посетителите могат да разгледат фотографии от детските години на оперната певица, да видят запечатаните спомени от нейни известни роли. Последната снимка в изложбата е от 18 октомври 1966 г., когато Попова изнася своя последен концерт от песни на Григ в "Алианс Франсес" в София.

Изложбата под наслов "Незабравимата Катя Попова" е създадена през 2016 г. от Нели Дакова, тогава ръководител на отдел "Нова история" в Регионалния исторически музей по повод 50 години от смъртта на Катя Попова, отбеляза Близнашка.

Първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair започва днес.

То ще бъде официално открито от кмета на община София Васил Терзиев, който е патрон на събитието.

В следващите четири дни повече от 70 художници от различни националности ще запознаят посетителите с някои от най-актуалните глобални тенденции в съвременното изкуство чрез разнообразни произведения - картини, скулптури, обекти и инсталации, видео и пърформанс творби.

Изложба във виртуална реалност, лекции и уъркшопове с международни лектори са част от паралелната програма на събитието.

И в трите дни на изложението посетители ще имат възможността да видят изложба във виртуална реалност с произведения на селектирани автори. Ще се провеждат и срещи с художниците, присъстващи на павилионите. 

Слоганът на първото издание на международното изложение за съ

Изложба с пейзажна живопис на младия художник Симеон Димитров бе открита в залата на Етнографския музей в Берковица по повод празника на града Рождество Богородично, който се отбелязва в няколко последователни дни с различни културни, спортни и музикални прояви.

Димитров представя 62 картини, рисувани с масло върху платно. Те са изработени с техника сфумато – наслояване на слоеве. В картините оживяват различни места от България – Черноморието, Велико Търново, Берковица, села от различни краища и най-много от северозападната част на България, а също планини, черкви и т.н. Картините носят носталгичен привкус, напомнят детството и спомени от миналото. Авторът е поставил загадка за зрителя във всяка картина и го провокира да открие нещо за себе си, независимо дали той е имал предвид точно това.

Симеон Димитров сподели, че основната тема в творбите му е любовта

"Арте повера" (бедняшко изкуство, итал., бел ред.) се заражда в Италия през 60-те години на 20-и век като опозиция на артистичната хегемония от страна на САЩ и на консуматорското общество като цяло. Материалите, които използват художниците, са плат, дърво, растения, камък, стъкло, въглища, стари дрехи. 

Над 250 творби са представени в изложбата в Търговската борса. Те кореспондират със съвременното изкуство, което се помещава в историческата сграда. Понастоящем там се намира част от колекцията на бизнесмена Франсоа Пино.

Главните представители на движението "Арте повера", представени в изложбата, са Джовани Анселмо, Алигиеро Боети, Пиерпаоло Калцолари, Лучано Фабро, Мариса Мерц, Джулио Паолини, Пино Паскали, Джузепе Пеноне, Микеланджело Пистолето, Емилио Прини, Джилберто Дзорио, Джанис Кунелис. 

"Клише е, че това са прости материали", каза комисарят на изложбата и специалист по арте повера Каролин Христов-Бакърджиев. "Това не е репрезентативно изкуство, а гледна точка към света."

Ротондата на Търговската борса представя емблематичното иглу на Марио Мерц, дървото на Джузепе Пеноне, заледената скулптура на Пиер Паоло Калцолари. 

Любо Киров подготвя най-голямата си музикална продукция, съобщават от екипа на певеца по повод  концерта в „Арена 8888 София“ на 28 ноември.

Ще звучат песни от актуалния албум „Ново сърце“, както и хитове на артиста. „Сцената ще бъде много интересна, ще има много изненади, но няма да разкривам повече преди концерта. Ще очаквам вашите реакции след него. Ще бъде събитие, което нямам търпение да преживея с всички вас“, казва Любо Киров. 

С него на сцената отново ще бъдат Ангел Дюлгеров и „Голямата банда“. Специални гости са Михаела Маринова, Жени и Иван Лечеви, които са част от „Ново турне“ (2024). 

Концертът в „Арена 8888 София“ е кулминацията на поредицата музикални събития в Плев

Днес е последният ден на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair.

Събитието се провежда във форум „Джон Атанасов“ в „София Тех Парк“. 

И в трите дни на изложението посетителите имат възможността да видят изложба във виртуална реалност с произведения на селектирани автори, има срещи с художниците, присъстващи на павилионите. 

Паралелната програмата днес започва с презентации на Радослав Механджийски и Теодора Константинова на тема „Най-дръзките произведения и акции на съвременното изкуство“ и „Изкуственият интелект в съвременното изкуство“.

Програмата продължава с „Къде е изкуството в стаята?“ – дискусия за ролята на интериорните дизайнери в пазара на съвременно изкуство с Весела Ножарова – куратор, изкуствовед и арт адвайзър.

Галерия – книжарница „София прес” представя изложбата „Време“ на Екатерина Петкова и Никола Енев.

Експозицията се открива на 9 октомври и ще продължи до 28-и, съобщават организаторите.

По думите на екипа в творбите си Екатерина Петкова изследва своите лични хармонии от мотиви и цветове, които превръщат нейните картинни пространства в загадъчни чисти светове, обединени под надслов „Тук и сега“.

„Промисленият баланс между образност и абстракция, съкровеният усет за цветови ритъм и деликатните дълбоки гами в произведенията носят на зрителя усещането за вглъбеност и простор едновременно, за светло съзерцание, а някъде и за светла тъга“, разказват още те.

Организаторите посочват, че пластиките на Никола Енев напомнят за вкаменени кълнове или за природни форми, намерени в праха на изоставени поселения.

Около шестдесет активисти се приковаха с вериги на входа на „Райксмузеум“ в Амстердам тази сутрин, което наложи затваряне на музея „до второ нареждане“, съобщава нидерландският всекидневник Ен Ер Се (NRC). 

Организаторите на протеста - климатичното движение „Бунт срещу унищожението“ (Extinction Rebellion) – твърдят, че е неприемливо музеят да има финансова подкрепа от Ай Ен Джи (ING) - банка, която според протестиращите инвестира в изкопаеми горива, като по този начин задълбочава кризата с климата.

Протестиращите не се подчиниха на полицейското разпореждане да напуснат.

Според говорител на полицията Законът за публичните демонстрации е бил нарушен и полицията е решила да пристъпи към арести малко след обяд. „На протестиращите беше дадено време, но за съжаление не се съобразиха с указанието и полицията пристъп

Филмът „Духовното огледало на християнския Несебър“ спечели четири награди на три престижни международни кинофестивала в Бразилия, Грузия и Португалия, съобщават продуцентите от Българската национална телевизия (БНТ).

В третото издание на международния туристически фестивал Finisterra Brazil Film Art & Tourism Festival, лентата е отличена с първо място в категория „Религиозен туризъм“ и с второ място в категория „Документален филм“ измежду 97 продукции за туризъм от 20 държави.

На фестивала в Сесимбра, Португалия – Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival, сред 103 филма от 25 държави, продукцията спечели трето място в категория „Религиозен туризъм“.

Има трета награда в категория Travel Documentary (Път

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 04:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Тонът на времето
2765
Тонът на времето

Творби от движението "Арте повере" в Париж

Над 250 творби са представени в изложбата в Търговската борса. Те кореспондират със съвременното изкуство, което се помещава в историческата сграда.Главните представители на движението "Арте повера", представени в изложбата, са Джовани Анселмо, Алигиеро Боети, Пиерпаоло Калцолари, Лучано Фабро, Мариса Мерц, Джулио Паолини, Пино Паскали, Джузепе Пеноне, Микеланджело Пистолето, Емилио Прини, Джилберто Дзорио, Джанис Кунелис.

| 08 Октомври 2024, 12:37 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Творби от движението
Творби от движението "Арте повере" в Париж
Снимка © АП / Pavel Golovkin

Творби от движението "Арте повере" са събрани в изложбеното пространство на Търговската борса в Париж, съобщи АФП. 

"Арте повера" (бедняшко изкуство, итал., бел ред.) се заражда в Италия през 60-те години на 20-и век като опозиция на артистичната хегемония от страна на САЩ и на консуматорското общество като цяло. Материалите, които използват художниците, са плат, дърво, растения, камък, стъкло, въглища, стари дрехи. 

Робот дебютира като диригент в Дрезден, като изпълни музика, композирана специално за него, предаде АФП.

Роботът представлява три отделни ръце, всяка от които има своя палка, напомняща светлинните саби от филма „Междузвездни войни“. Той дирижира музикантите на Дрезденския симфоничен оркестър.

Обучен да разпознава ритъма и динамиката, роботът движи ръцете си независимо една от друга. Той успя да покаже способностите си, като изпълни Semiconductor`s Masterpiece - произведение на немския композитор и пианист Андреас Гундлах.

Роботът използва трите си ръце, за да направлява поотделно три части на оркестъра. Това не би било възможно с един диригент. След представлението в неделя Гундлах каза, че идеята е вдъхновена от учени от Техническия университет в Дрезден. Те разработват роботи, които нямат за цел да заменят хората, а напротив - да се сработят с тях. С

Последният филм на Паоло Сорентино "Партенопа" получи смесени отзиви заради сексуална сцена, съобщи АП. Лентата на Сорентино е посветена на свети Дженаро.

През 2016 сериалът "Младият папа", също режисиран от Паоло Сорентино, получи неохотна благословия за своето противоречиво представяне на образа на въображаем папа. Сега обаче "Партенопа" е стана обект на критика. Резултатът е покачване на интереса към филма, който оглавява боксофиса в Италия от излизането си през миналия месец. 

"Партенопа" е сниман в родния на Сорентино Неапол и представлява адаптация на елинския мит за сирената Партенопа, която се хвърля в морето, след като не успява да омагьоса Одисей със своята песен. Партенопа се свързва с Неапол - едно от имената на града е Партенопа, а жителите са наричани партенопейци.  

В края на филма провокативна сцена с участието на кардинал и прелъстите

Фотодокументална изложба, посветена на личния и творческия живот на оперната певица Катя Попова, е представена в Плевен, във фоайето на залата, която носи нейното име. 

Върху 21 табла са поместени снимки и документи, дарени от семейството на Катя Попова на Регионалния исторически музей, каза ръководителят на отдел "Нова и най-нова история" Десислава Близнашка. Посетителите могат да разгледат фотографии от детските години на оперната певица, да видят запечатаните спомени от нейни известни роли. Последната снимка в изложбата е от 18 октомври 1966 г., когато Попова изнася своя последен концерт от песни на Григ в "Алианс Франсес" в София.

Изложбата под наслов "Незабравимата Катя Попова" е създадена през 2016 г. от Нели Дакова, тогава ръководител на отдел "Нова история" в Регионалния исторически музей по повод 50 години от смъртта на Катя Попова, отбеляза Близнашка.

Първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair започва днес.

То ще бъде официално открито от кмета на община София Васил Терзиев, който е патрон на събитието.

В следващите четири дни повече от 70 художници от различни националности ще запознаят посетителите с някои от най-актуалните глобални тенденции в съвременното изкуство чрез разнообразни произведения - картини, скулптури, обекти и инсталации, видео и пърформанс творби.

Изложба във виртуална реалност, лекции и уъркшопове с международни лектори са част от паралелната програма на събитието.

И в трите дни на изложението посетители ще имат възможността да видят изложба във виртуална реалност с произведения на селектирани автори. Ще се провеждат и срещи с художниците, присъстващи на павилионите. 

Слоганът на първото издание на международното изложение за съ

Изложба с пейзажна живопис на младия художник Симеон Димитров бе открита в залата на Етнографския музей в Берковица по повод празника на града Рождество Богородично, който се отбелязва в няколко последователни дни с различни културни, спортни и музикални прояви.

Димитров представя 62 картини, рисувани с масло върху платно. Те са изработени с техника сфумато – наслояване на слоеве. В картините оживяват различни места от България – Черноморието, Велико Търново, Берковица, села от различни краища и най-много от северозападната част на България, а също планини, черкви и т.н. Картините носят носталгичен привкус, напомнят детството и спомени от миналото. Авторът е поставил загадка за зрителя във всяка картина и го провокира да открие нещо за себе си, независимо дали той е имал предвид точно това.

Симеон Димитров сподели, че основната тема в творбите му е любовта

Над 250 творби са представени в изложбата в Търговската борса. Те кореспондират със съвременното изкуство, което се помещава в историческата сграда. Понастоящем там се намира част от колекцията на бизнесмена Франсоа Пино.

Главните представители на движението "Арте повера", представени в изложбата, са Джовани Анселмо, Алигиеро Боети, Пиерпаоло Калцолари, Лучано Фабро, Мариса Мерц, Джулио Паолини, Пино Паскали, Джузепе Пеноне, Микеланджело Пистолето, Емилио Прини, Джилберто Дзорио, Джанис Кунелис. 

Любо Киров подготвя най-голямата си музикална продукция, съобщават от екипа на певеца по повод  концерта в „Арена 8888 София“ на 28 ноември.

Ще звучат песни от актуалния албум „Ново сърце“, както и хитове на артиста. „Сцената ще бъде много интересна, ще има много изненади, но няма да разкривам повече преди концерта. Ще очаквам вашите реакции след него. Ще бъде събитие, което нямам търпение да преживея с всички вас“, казва Любо Киров. 

С него на сцената отново ще бъдат Ангел Дюлгеров и „Голямата банда“. Специални гости са Михаела Маринова, Жени и Иван Лечеви, които са част от „Ново турне“ (2024). 

Концертът в „Арена 8888 София“ е кулминацията на поредицата музикални събития в Плев

Днес е последният ден на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair.

Събитието се провежда във форум „Джон Атанасов“ в „София Тех Парк“. 

И в трите дни на изложението посетителите имат възможността да видят изложба във виртуална реалност с произведения на селектирани автори, има срещи с художниците, присъстващи на павилионите. 

Паралелната програмата днес започва с презентации на Радослав Механджийски и Теодора Константинова на тема „Най-дръзките произведения и акции на съвременното изкуство“ и „Изкуственият интелект в съвременното изкуство“.

Програмата продължава с „Къде е изкуството в стаята?“ – дискусия за ролята на интериорните дизайнери в пазара на съвременно изкуство с Весела Ножарова – куратор, изкуствовед и арт адвайзър.

Галерия – книжарница „София прес” представя изложбата „Време“ на Екатерина Петкова и Никола Енев.

Експозицията се открива на 9 октомври и ще продължи до 28-и, съобщават организаторите.

По думите на екипа в творбите си Екатерина Петкова изследва своите лични хармонии от мотиви и цветове, които превръщат нейните картинни пространства в загадъчни чисти светове, обединени под надслов „Тук и сега“.

„Промисленият баланс между образност и абстракция, съкровеният усет за цветови ритъм и деликатните дълбоки гами в произведенията носят на зрителя усещането за вглъбеност и простор едновременно, за светло съзерцание, а някъде и за светла тъга“, разказват още те.

Организаторите посочват, че пластиките на Никола Енев напомнят за вкаменени кълнове или за природни форми, намерени в праха на изоставени поселения.

Около шестдесет активисти се приковаха с вериги на входа на „Райксмузеум“ в Амстердам тази сутрин, което наложи затваряне на музея „до второ нареждане“, съобщава нидерландският всекидневник Ен Ер Се (NRC). 

Организаторите на протеста - климатичното движение „Бунт срещу унищожението“ (Extinction Rebellion) – твърдят, че е неприемливо музеят да има финансова подкрепа от Ай Ен Джи (ING) - банка, която според протестиращите инвестира в изкопаеми горива, като по този начин задълбочава кризата с климата.

Протестиращите не се подчиниха на полицейското разпореждане да напуснат.

Според говорител на полицията Законът за публичните демонстрации е бил нарушен и полицията е решила да пристъпи към арести малко след обяд. „На протестиращите беше дадено време, но за съжаление не се съобразиха с указанието и полицията пристъп

Филмът „Духовното огледало на християнския Несебър“ спечели четири награди на три престижни международни кинофестивала в Бразилия, Грузия и Португалия, съобщават продуцентите от Българската национална телевизия (БНТ).

В третото издание на международния туристически фестивал Finisterra Brazil Film Art & Tourism Festival, лентата е отличена с първо място в категория „Религиозен туризъм“ и с второ място в категория „Документален филм“ измежду 97 продукции за туризъм от 20 държави.

На фестивала в Сесимбра, Португалия – Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival, сред 103 филма от 25 държави, продукцията спечели трето място в категория „Религиозен туризъм“.

Има трета награда в категория Travel Documentary (Път

"Клише е, че това са прости материали", каза комисарят на изложбата и специалист по арте повера Каролин Христов-Бакърджиев. "Това не е репрезентативно изкуство, а гледна точка към света."

Ротондата на Търговската борса представя емблематичното иглу на Марио Мерц, дървото на Джузепе Пеноне, заледената скулптура на Пиер Паоло Калцолари. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.